Zestaw fiskalny do sklepu.

woman holding Android smartphone

Prowadzenie własnej działalności to ogromne wyzwanie szczególnie dla osób z niewielkim doświadczeniem. Bardzo ważne jest to, aby już na samym początku dokładnie zapoznać się z wszystkimi obowiązującymi prawami dotyczącymi prowadzenia własnego biznesu.

Jedną z istotnych informacji, którą posiadać powinien każdy przedsiębiorca jest to, iż istnieje obowiązek zakupu kasy fiskalnej przy przekroczeniu dochodów powyżej 20 tysięcy złotych. Każda firma, która przekroczy tę wartość dochodów musi posiadać kasę fiskalną – czas na jej zakupienie i zarejestrowanie wynosi 2 miesiące.

Decydując się na zakup kasy fiskalnej do swojej firmy właściciel może zakupić cały zestaw fiskalny, w którego skład wchodzą skanery, kasetka, monitor, drukarka paragonów. Dodatkowo warto zainwestować również w terminale do płatności kartą, aby ułatwić dokonywanie płatności twoim klientom. Jest to bardzo istotne z punktu obsługi klientów, ponieważ obecnie coraz więcej osób dokonuje płatności bezgotówkowych.

Sam zestaw fiskalny można zakupić w sklepach internetowych – cena takich zestawów w zależności od producenta oraz rodzaju elementów znajdujących się w nim wacha się między wartościami od tysiąca do około 4 tysięcy. Jest to jednorazowa inwestycja, dlatego według nas warto postawić na lepszy model kasy, która będzie działał dłużej i szybciej. Warto również dopasować rodzaj zestawu do rodzaju świadczonych usług oraz obrotów w firmie. Firmy, które cieszą się większym zainteresowaniem klientów oraz większymi dochodami dziennymi powinny postawić na bardziej zaawansowane zestawy fiskalne, mniejsze firmy takie jak butiki w małych miastach mogą zdecydować się na zestawy o mniejszym stopniu zaawansowania.

Zakup kasy fiskalnej jest obowiązkowy prze przekroczeniu określonych dochodów, jednak jeśli chcesz, aby twoja firma już na początku swojego działania posiadała kasę fiskalną możesz dokonać jej zakupu. Pamiętaj jednak, że z zakupem kasy fiskalnej wiążą się dodatkowe formalności takie jak jej rejestracja oraz fiskalizacja.