Drukarka fiskalna co to jest?

woman holding magnetic card

Posiadając własną firmę świadczącą usługi na rzecz klientów przy dochodach przekraczających 20 tysięcy miesięcznie zobowiązani jesteśmy do zakupienia kasy fiskalnej do naszego biznesu. Pozwala to na dokładne raportowanie naszych przychodów co wiąże się z odprowadzeniem przez nas podatków.

W przypadku niewielkich firm kasa fiskalna jest idealnym rozwiązaniem, jednak większe firmy, które obsługują większą ilość klientów mogą zdecydować się na inne rozwiązanie jakim jest drukarka fiskalna. Drukarka fiskalna to produkt, który umożliwia nam wystawianie paragonów oraz raportowanie wszystkich transakcji. Jej funkcja jest zatem bardzo podobna do funkcji zwykłej kasy fiskalnej, czym zatem różnią się te dwa produkty?

Główna różnica między kasą fiskalną, a drukarką fiskalną jest poziom jej zaawansowania. W przypadku drukarki fiskalnej możemy nie tylko wystawiać paragony, ale również prowadzić różnego typu raporty i analizy, wystawiać faktury VAT na rzecz naszych klientów, wprowadzać różnego typu oferty promocyjno-rabatowe. Na kasie fiskalnej nie posiadamy tak szerokich możliwości. Jednak drukarka fiskalna do prawidłowego działania potrzebuje dodatkowych sprzętów między innymi odpowiednie programu zainstalowanego na komputerze – właśnie z tego powodu nie jest to rozwiązanie dla małych firm, które posiadają niewielu klientów.

Korzystanie z drukarki fiskalnej jest równie proste i wygodne, a co najważniejsze daje nam wiele możliwości. Jeśli chodzi o samą jej rejestracje to wszystko wygląda podobnie, jak w przypadku kasy fiskalnej. Jest to sprzęt, który po prostu działa na dużo wyższym i bardziej zaawansowanym poziomie. Według nas tym produktem zainteresować powinny się firmy takie jak duże sklepy odzieżowe, drogerie lub supermarkety. To miejsca, w których ilość klientów jest bardzo duża, dodatkowo często niezbędne są specyficzne funkcje kasy – dzięki drukarce fiskalnej na pewno nie będziecie mieć problemu z takimi działaniami jak wystawienie faktury lub ustawienie rabatu dla danego klienta.